Idź do treści

Modułowy system zielonego dachu PLANTEO Modular

Na długo przed powstaniem PLANTEO zdobywaliśmy wiedzę i doświadczenie z zakresu systemów konstrukcji dachowych. Podczas wieloletniej praktyki zaczęliśmy wdrażać proekologiczne rozwiązania i wykorzystywać technologie od europejskich producentów. Pozwoliło nam to na opracowanie własnego, innowacyjnego produktu będącego połączeniem nowoczesnych rozwiązań z zachodniego rynku, wysokiej jakości i rozsądnej ceny. Tak właśnie powstał nasz flagowy produkt PLANTEO Modular. 

Co wyróżnia PLANTEO Modular?

Wśród największych zalet systemu zielonego dachu PLANTEO Modular można wymienić: 

  • natychmiastowy efekt – od razu po zakupie moduł jest gotowy do montażu, dzięki czemu pozwala błyskawicznie uzyskać pełne zadarnienie dachu
  • szeroka możliwość zastosowania – PLANTEO Modular sprawdzi się zarówno na dużych powierzchniach, jak i na dachach domów jednorodzinnych czy tarasach. W razie potrzeby można także z łatwością przyciąć moduł i dopasować go do przestrzeni
  • wysoka jakość – nasz produkt to połączenie wieloletniej wiedzy i doświadczenia z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu technologii zielonych dachów. Dbamy o staranną selekcję roślin, a innowacyjna budowa wytłoczki sprawia, że jest ona lżejsza i cieńsza niż w innych tego rodzaju  systemach modułowych. Przy dostawie i na prośbę klientów udostępniamy też deklarację właściwości użytkowych. 
  • skuteczna mikroretencja – PLANTEO Modular jest w stanie zatrzymać nawet do 80% wody i wilgoci, dzięki czemu zmniejsza ryzyko podtopień wskutek przeciążenia kanalizacji. 

Dlaczego warto wybrać PLANTEO Modular? 

Planteo Modular

Jedną z największych zalet PLANTEO Modular jest możliwość osiągnięcia praktycznie natychmiastowego efektu pełnego zadarnienia. Nie ma konieczności przygotowania dachu poprzez montaż kolejnych warstw takich jak mata z włókniną, substrat czy mata rozchodnikowa. Każdy moduł PLANTEO Modular składa się z paletki rozchodnikowej, substratu oraz roślin. Tym samym wystarczy umieścić go w ziemi, by cieszyć się gotowym zielonym dachem. W razie potrzeby moduł można także docinać, dopasowując go do warunków przestrzennych. 

Rozchodniki wykorzystywane do produkcji PLANTEO Modular pochodzą z naszej własnej uprawy zlokalizowanej w spokojnej i czystej ekologicznie Pomorskiej Wsi. Przy tworzeniu modułów dbamy o precyzyjną selekcję gatunków roślin, dzięki czemu możliwe jest tworzenie trwałej, estetycznej kompozycji dachowej. Każdy produkt PLANTEO Modular zawiera minimum 8-10 gatunków rozchodników, jest zabezpieczony przed erozją i zgody z normami VBB oraz DGS. 

PLANTEO Modular umożliwia także mikroretencje. Do 80% wilgoci i wody opadowej zbierane jest w substracie i zagłębieniu palety. Nadmiar zostaje natomiast odprowadzony przez specjalne otwory. Tym samym PLANTEO Modular dzięki właściwościom hydroizolacyjnym sprzyja regulacji poziomu wód gruntowych i pozwala odciążyć kanalizację. 

Modułowy system zielonego dachu PLANTEO Modular – galeria zdjęć

Telefon Telefon