Idź do treści

O nas

PLANTEO to firma produkcyjno-handlowa specjalizująca się w produkcji rozchodników (sedum) przeznaczonych na zielone dachy. W Pomorskiej Wsi na Warmii – w malowniczym i czystym ekologicznie regionie północnej Polski, prowadzimy własną plantację rozchodników. To tutaj znajduje się nasze biuro handlowe oraz magazyny. 

Choć marka PLANTEO powstała w 2018 roku, pomysł jej stworzenia zrodził się dużo wcześniej. Naszą przygodę z zielonymi dachami poprzedziło wieloletnie doświadczenie w realizacjach dachów przemysłowych i innych dachów płaskich. W praktyce zetknęliśmy się więc z rozmaitymi technologiami i systemami wykorzystywanymi w konstrukcji dachów. 

Zdobyliśmy bogate doświadczenie w zakresie stosowania materiałów do termoizolacji i pokryć dachowych oferowanych przez wiodących producentów europejskich. Z czasem wyspecjalizowaliśmy się też w realizacjach dachów z użyciem materiałów papowych i membran typu PVC, TPO i EPDM. 

Napływ nowych technologii z Europy zachodniej i USA – szczególnie tych związanych z budownictwem proekologicznym – sprawił, że zaczęliśmy stosować produkty renomowanych firm takich jak Firestone Building. Coraz częściej też w naszych realizacjach zaczęły pojawiać się rozwiązania wykorzystujące technologie zielonych dachów zachodnioeuropejskich producentów. Tak oto zaczęła kiełkować myśl, aby połączyć sprawdzoną technologię pokryć z tym, co z praktyki wiemy o dachach, a jednocześnie zaproponować naszym klientom własny produkt. Produkt dobrej jakości, w rozsądnej cenie i wychodzący naprzeciw współczesnym trendom związanym z budownictwem ekologicznym. 

Obecnie skupiamy się na dwóch zasadniczych produktach, jakimi są:

Prowadzimy także działalność handlową, przede wszystkim sprzedaż materiałów używanych do hydroizolacji, termoizolacji i odwodnieniu oraz retencji na dachach. Dystrybuujemy produkty od wiodących producentów krajowych i zagranicznych, a także prowadzimy szkolenia dla wykonawców. 

To wszystko sprawia, że naszą firmę PLANTEO wyróżnia:

Telefon Telefon